Підключення рушникосушки з використанням фітингів

Рушникосушки є сантехнічними виробами, основне призначення яких це, по-перше, обігрів ванних кімнат, а по-друге сушка рушників, білизни і так далі. Специфіка підключення рушникосушок така, що в залежності від моделі, використовуються як різні схеми підключення дані сантехнічних виробів до стояка ГВП або ОС. Також, як правило, через різницю в діаметрі труб стояка і самої рушникосушки для монтажу необхідно використовувати спеціальні перехідники, або як вони ще називаються, фітинги.

Використання фітингів обумовлено не тільки різницею в діаметрі з’єднуються труб, а також, наприклад, для установки відсікають кранів. Дані крани можуть використовуватися для перекривання води і повного відключення рушникосушки. Також, в разі, якщо необхідно знизити, нагрів рушникосушки, то крани перекривають частково, що знижує циркуляцію теплообмінника.

Які фітинги використовуються для монтажу рушникосушок, їх види, типи і матеріали з яких вони виготовлені:

Самі по собі фітинги це спеціальні кріпильні елементи, які призначені для установки сушителя. При виборі їх необхідно врахувати всі конструктивні особливості: діаметр трубопроводу стояка і сушки, площа і планування, і площа приміщення.

Фітинги розрізняються за матеріалом, з якого виготовлені, за ціною, конфігурації і способу установки. Не складно підібрати потрібний тип як для невеликої ванної, так і для ванних кімнат з великою площею.

За допомогою різних типів фітингів можна виробляти як установку закритим, так і відритим способом. Основна відмінність їх полягає в тому, що при закритому способі монтажу всі елементи приховані в худе стін під обробкою, при відкритому способі всі елементи знаходяться зовні

Угловой кран для полотенцесушителя

Кутовий кран для рушникосушки

Як вибрати фітінг для різних видів монтажу?

Фітинги необхідно підбирати в залежності від особливостей підключення рушникосушки, діаметра труб і матеріалу. При установці М-S-і П-образних сушарок використовують одну схему і найчастіше такі моделі можна зустріти у ванних кімнатах малого розміру. У ванних кімнатах з більшою площею найчастіше встановлюють рушникосушки типу” сходи ” і різні їх варіації, наприклад, поворотні, розсувні або складні.

Після підбору всіх компонентів приступають до монтажу системи, при цьому враховуючи діаметр труб і особливості самого трубопроводу. Розмір труб варіюється від 0.2 до 0.4 дюйма.

Для установки найкраще використовувати фітинги з того ж матеріалу, що і саму рушникосушку. Чому важливо щоб матеріал фітинга і матеріал сушки був однаковим? Це обумовлено існуванням такого електролітичного ефекту як електрокорозія. Якщо матеріали фитинга і рушникосушки будуть різні, наприклад, латунь і нержавіюча сталь, то в воді під дією блукаючих струмів виникають процеси дисоціації, в результаті яких в місцях з’єднань можуть виникнути протікання через руйнування матеріалу корпусу. Найбільш схильні до руйнування місця стиків, різьбові з’єднання.

Фітинги, кріплення і матеріали для установки рушникосушок:

 1. кутовий кран або куточок;
 2. хрестоподібні фітинги;
 3. трійник (колектор);
 4. роз’ємні подовжувачі;
 5. підмотка полімерна герметизуюча;
 6. відбивач;
 7. «американка»;
 8. стяжна муфта;

За допомогою кутових з’єднувачів з’єднують трубу стояка з самим сушителем. Також він використовується для того, щоб змінити напрямок трубопроводу і для створення кутового з’єднання на 45 або 90 градусів відповідно.

Хрестоподібні фітинги дають можливість здійснити розводку в різні боки, а також створити додаткові відводи.

Соединение полотенцесушителя с трубой

З’єднання рушникосушки з трубою

 • Якщо є необхідність підключення відразу декількох приладів, то знадобиться трійник. Він відрізняється тим, що має байпас, що дозволяє в свою чергу відключати рушникосушку не порушуючи циркуляцію в стояку.
 • Подовжувач необхідний для установки рушникосушки на стіну. Завдяки йому можна регулювати відстань монтажу сушки від стіни. Їх можна обрізати за допомогою ножівки по металу на потрібну довжину. Монтувати їх необхідно безпосередньо перед вигином труби.
 • Призначення полімерної підмотки-герметизація різьбових з’єднань, їх щільного прилягання. Матеріал має особливість не втрачати з часом свою еластичність, що дає йому можливість все також щільно заповнювати всі порожнини в з’єднаннях, і зберігати герметичність.
 • Ще один вид фітингів, це відбивачі. Вони мають високий рівень вологостійкості і на їх поверхні не з’являється конденсат. Завдяки цьому підвищується надійність з’єднань.
 • Найпопулярніший вид з’єднання – »американка”. Завдяки їй можна швидко в потрібний час провести демонтаж вироби, так як тут є відсікає кран. Закривши кран і знявши гайку – фіксатор можна легко зняти сушку не зачіпаючи роботу стояка.
 • Для того, щоб зробити монтаж сушки до труб іншого діаметру використовується стяжна муфта.
 • Щоб заглушити отвори на кінцях сушарки, де немає приєднання до стояка використовують заглушки, пробки і ковпаки.

Матеріал, з якого виготовлені фітинги потрібно підбирати однорідно до матеріалу, з якого виготовлений сушитель для рушників. Причини, за якими це важливі, ми виклали вище.

Матеріал, з якого виготовлені фітинги потрібно підбирати однорідно до матеріалу, з якого виготовлений сушитель для рушників. Причини, за якими це важливі, ми виклали вище.Незалежно від матеріалу, фітинги хорошої якості, виготовлені з нержавіючої сталі або латуні з нанесенням напилення хрому, довговічні і надійні.

Елементи кріплення також повинні бути стійкі до корозії, так як вони експлуатуються в умовах підвищеної вологості і агресивних середовищ.

Хромированные фитинги

Хромовані фітинги

Елементи кріплення бувають наступних видів:

Фланцевий. Основне призначення перехід з труби з металопластику на трубу металеву. Також підходять для складання конструкцій на водопроводах з жорсткою водою. Завдяки їм можна легко зробити не повний демонтаж системи, її чистку і промивку.

З’єднання бувають трьох видів-різьбові, обтискні і зварні.

Переважна кількість фітингів і кріплень використовують в системах з Тиск до 16 БАР і з робочим температурним режимом до 100 градусів.

Всі кріплення і фітинги вимагають дбайливого ставлення і догляду, тоді вони будуть здатні прослужити протягом довгих років.

Особливо надійні і невибагливі в експлуатації фітинги з нержавійки. Їх розрізняють:

  1. висока міцність і зносостійкість;
  2. легко витримують великі навантаження і перепади тиску в системі;
  3. легко витримують великі навантаження і перепади тиску в системі; можливість використовувати для монтажу в заміських будинках, а також в приміщеннях з високою вологістю;
 1. висока стійкість до корозії, здатністю служити довгі роки;
 2. ефектний дизайн і досить демократична ціна.

Безфітінгове підключення рушникосушки: переваги і недоліки.

До недавнього часу підключити рушникосушку без використання фітингів було вельми проблематично. Однак, завдяки розробкам ТМ BAVEX це стало можливо. Сьогодні вже можно купити водяні рушникосушарки з можливістю установки без використання фітингів. Це все завдяки тому, що моделі, що випускаються компанією, сьогодні мають не тільки високу якість, але і новий стандарт труб, з яких вони виготовлені. Замість використовувалися раніше нержавіючих труб діаметром 32 мм, сьогодні рушникосушки ТМ BAVEX виготовляються з високоякісної нержавіючої труби з діаметром 30 мм і з товщиною стінок 2 мм, Це дає можливість підключати рушникосушарку до стояку ГВП безпосередньо без використання фітингів.

У чому переваги такого підключення? Завдяки такому з’єднанню, кількість самих з’єднань зменшується, що в свою чергу робить конструкцію набагато надійніше. Чим менше з’єднань, чим простіше конструкція, тим вона надійніше. Тим менше ймовірність будь-яких протікань. Крім того при такому підключенні не потрібно купувати додатково будь-які елементи. Це означає вартість установки знижується як мінімум на собівартість самих фітингів.

Тепер, трохи скажемо про недоліки. У загальних рисах їх немає. Виняток становлять ті випадки, коли необхідно створити більш складні варіанти підключення, з’єднати кілька елементів, створити поворотні і кутові з’єднання. У цьому випадку використання фітингів буде необхідно. Однак, чи можна це віднести до недоліків? Спірне питання, просто в такому випадку підключення рушникосушки здійснюється за класичною схемою із застосуванням перехідників і фітингів, і не більше.

Leave your comment

nineteen − twelve =