Тече рушникосушка?

У цій статті викладені основні причини поломки, а також як боротися з даною проблемою і інша корисна інформація

Течет полотенцесушитель
Тече рушникосушка

Знайома картина-потікла рушникосушка? Часом власники квартир і приватних будинків стикаються з неприємною ситуацією, коли радіатор сушки дає текти.

Чому з’являється текти і які основні причини?

Призначення сушителя:

Основним призначенням рушникосушки встановленої у ванній кімнаті є забезпечення постійного температурного режиму. Крім прямого обігріву ванної кімнати і просушування білизни, сушка є основним засобом для зниження вологості.

Це перешкоджає утворенню грибків і цвілі. Якщо радіатор сушки виходить з ладу це загрожує відразу декількома проблемами.

Чим небезпечна протікання радіатора?

Во-первых, данный агрегат более не может использоваться по прямому своему назначению. Во-вторых, протечка грозит подтоплению ванной комнаты и иными неприятными последствиями.

По-перше, даний агрегат більш не може використовуватися за прямим своїм призначенням. По-друге, протікання загрожує підтоплення ванної кімнати і іншими неприємними наслідками.

Все це вимагає негайного втручання і швидкого відновлення працездатності приладу. Що робити в цьому випадку, чи можна відновити працездатність сушарки для рушників своїми силами, або краще купити нову рушникосушку?

Не відкладайте ремонт радіатора!

Усунення течі в радіаторі сушки є першочерговим завданням і тягнути з цим не варто. Чим швидше ви приймете заходи до усунення течі, тим простіше буде відновити його функціонал.

Давайте для початку розглянемо основні причини, чому течуть подібні агрегати, тобто причини призводять до порушень цілісності конструкції. Також розглянемо алгоритм дій в тому випадку коли можна усунути проблему своїми силами. Також обговоримо той варіант коли необхідно звернутися або до фахівців, або замінити рушникосушку на нову.

Перше про що необхідно сказати – щоб уникнути даної проблеми в подальшому, необхідно зробити правильний вибір вже на стадії покупки. Вам просто не доведеться витрачати час і сили на вирішення подібних проблем, якщо купувати спочатку якісне обладнання від виробників, що надають гарантію на свою продукцію.

Уход за полотенцесушителем
Догляд за рушникосушкою

Правильно доглядайте за рушникосушкою!

Далі, найважливіший момент – це умови і режими експлуатації пристрою. Якщо ваша сушка підключена до централізованої системи опалення, то повноцінно виконувати свої функції вона може тільки в період опалювального сезону. Це означає що більшу частину року сушка для рушників просто холодна. Природно, що вологість у ванній підвищена, в повітрі постійно присутня багато водяної пари.

Коли радіатор сушки прцацює в штатному режимі, проблем нема. Однак, в той час коли він холодний, водяна пара конденсується на поверхні радіатора. Конденсат що утворився залишається на поверхні довгий час. Це становить серйозну загрозу, якщо відбувається регулярно.

Справа в тому, що у ванній кімнаті завжди присутній сірководень, який виділяється з каналізаційних стоків. З’єднуючись в паром він утворює сірководневу кислоту. Це досить агресивне з’єднання, яке навіть при малих концентраціях здатне протягом декількох років завдати шкоди поверхні виробу. Тому за ним необхідний правильний догляд.

Последствия действия конденсата
Наслідки дії конденсату

Не допускайте утворення конденсату!

Якщо ви помічаєте утворення конденсату на рушникосушці, то необхідно його видаляти за допомогою м’якої тканини. Ні в якому разі не можна проводити чистку поверхні з нержавійки абразивними матеріалами. Також не рекомендується чистка за допомогою мочалок мають грубу поверхню. Це може привести до утворення мікро подряпин, що в свою чергу призведе до поступового руйнування структури металу.

Поверхні рушникосушок часто мають захисне покриття з хрому, яке крім декоративної функції несе ще й функцію захисну. Хром дуже твердий і хімічно стійкий матеріал, а хромовані покриття мають естетичний вигляд. Однак, незважаючи на високу твердість покриття хромом, воно досить тонке. У разі пошкодження процес корозії буде неминучий. Тому необхідно правильно доглядати за хромованими поверхнями, щоб надовго зберегти з працездатність і зовнішній вигляд.

Конденсат на полотенцесушителе
Конденсат на полотенцесушителе

Головне пам’ятайте: якщо проте у вас протікає рушникосушарка, то не залишайте проблему на самоплив, як можна швидше намагайтеся її усунути, поки це ще можливо!

Довіряйте тільки перевіреним маркам!

Правильно доглядайте за рушникосушкой! При покупці рушникосушки зверніть увагу на її вагу. Якщо агрегат занадто легкий, це говорить про те, що він виготовлений з труби із занадто тонкою стінкою. Це означає що виробник заощадив на матеріалі, щоб зробити сушку дешевшою. Занадто низька ціна також може говорити про те, що на матеріалах та інших витратних матеріалах заощадили. Швидше за все застосували дешеві марки стали, можливо неякісні зварні шви, занадто тонке захисне покриття і так далі. Все це обов’язково позначиться на довговічності роботи сушки.

Купуйте тільки якісні рушникосушки!

Необхідно довіряти тільки перевіреним виробникам рушникосушок, таким як фірма «BAVEX». Всі вироби від українського виробника “BAVEX” є сантехнічними виробами виготовленими тільки з високоякісних марок нержавіючої сталі, вироблені на сучасному обладнанні висококваліфікованими фахівцями.

Також всі вироби марки, від рушникосушки водяної М-образної до стільних моделей, таких як Стан або Реан мають якісне хромування, а крім того, можуть на замовлення клієнта мати внутрішній захист від корозії і блукаючих струмів. Такий захист складається з шару на внутрішній поверхні труб з цинкового напилення і спеціального полімерного покриття. Таким чином забезпечується 100% захист сушарки від всіх агресивних середовищ і блукаючих струмів.

Течь полотенцесушителя
Протікання рушникосушки

Чому капає рушникосушка?

Це головне питання, на який необхідно відповісти перш ніж приступити до вирішення проблеми. Капає рушникосушка, необхідно з’ясувати в якому місці герметичний пристрій дав протічку.

Електричний радіатор

Коли мова йде про електричному радіаторі для сушіння, то тут такі проблеми як текти трапляються надзвичайно рідко, так як сама система досить специфічна в силу складу теплоносія.

Якщо у вас потікла електрична рушникосушка, необхідно негайно звернутися до кваліфікованих фахівців, так як самостійно провести ремонт такого пристрою ви не зможете, а крім того це небезпечно.

Електрична рушникосушка
Електрична рушникосушка

Водяна сушка

Коли протікання виявилася в системі звичайного водяного сушителя, то тут необхідно відразу визначити де пристрій дало текти. Одна справа якщо це сталося в районі з’єднань, і зовсім інше якщо у вас порушилася герметичність самої труби. Найпростіше усунути варіант протікання в місцях підключення і різьбових з’єднань.

Водяна рушникосушка
Водяна рушникосушка

Як ми вже говорили раніше, причинами за якими у рушникосушки тече з’єднання, можуть бути викликані наступними факторами:

 1. Процес корозії.
 2. Механічне пошкодження обладнання.
 3. Природний знос герметиків.

Зазначені причини в основному актуальні головним чином для виробів знаходяться в експлуатації тривалий час, а ось поява крапель води на різьбі або трубах недавно купленого пристрою, швидше за все можливо через:

 1. Розбіжність технічних характеристик приладу і системи опалення.
 2. Допущені при установці агрегату помилки.
 3. Заводський дефект.
 4. Неправильне виведення труб.
 5. Знос силіконової прокладки.

Якщо на фітингу (американка) або на поворотному вузлі радіатора виявилася протікання, не варто панікувати завчасно. Велика частина зазначених вище поломок через які може протікати рушникосушка Сходи або Трапеція, усувається в домашніх умовах своїми руками.

Устранение течи полотенцесушителя
Усунення течі рушникосушки

Як усунути протікання рушникосушки в домашніх умовах?

протек полотенцесушитель

Як усунути текти виникла в результаті пересихання герметиків? Необхідно відключити подачу води і замінити зносився герметик на новий.

Найкраще для цієї мети звернутися до сантехніку. Він зробить заміну герметика швидко і якісно.

Ось в тому випадку, якщо текти виникла через неправильне монтажу, рекомендується звернутися в компанію яка здійснювала установку.

Самостійно позбутися від патьоків і скупчення вологи на місцях з’єднання можна шляхом надійного закріплення елементів або застосування додаткової герметизації.

Ліквідація течі:

Текти утворилася через неправильне виведення труб ліквідується в кілька етапів:

 1. Демонтаж агрегату.
 2. Вирівнювання кінців труб.
 3. Розміщення кінців труб на одній осі з трубами обігрівального пристрою.
 4. Установка системи з використанням герметика на місцях з’єднання.
 5. Усунення протікання в поворотному вузлі зводиться до установки нового ущільнювача.

Те ж саме стосується заміни силіконових прокладок, знос яких часто призводить до появи води з-під гайки. Краще використовувати гумові прокладки а також додатково ізолювати з’єднувальні елементи зверху.

Якщо радіатор протік на місці стику з поліпропіленовими трубами, рекомендується використовувати будівельний фен і хомут відповідного розміру. Використовуючи фен необхідно розігріти місце з’єднання і накласти хомут, після чого його затягнути. Текти таким чином повинна бути усунена.

Ця інформація допоможе вам з’ясувати, і в ряді випадків усунути порушення герметичності рушникосушок Сходи – ПолицяТрапеція  або Віра і повернути пристрою втрачену функціональність.

Коли потрібна однозначна заміна рушникосушки?

Некачественное изделие

Протікання труби самого пристрою, як правило вимагає заміни. Чому? Найчастіше якщо тече безпосередньо труба самого агрегату. Це означає що метал занадто тонкий і його структура порушена корозією. В цьому випадку стінки труби вже не витримують тиску в системі і починають давати текти.

Даному випадку проводити ремонт вже недоцільно, і необхідно провести заміну на новий виріб. Якщо протікання виникає в місцях зварних швів, то найчастіше це викликано явищем блукаючих струмів. Через що виникає процесу електролізу місця зварювання через різницю складу металу, починають руйнуватися. Такі течі усунути в домашніх умовах неможливо. Зробити це можна тільки руками кваліфікованих фахівців на виробництві.

Додатковий захист

Однак, в цьому випадку і простіше і дешевше просто замінити сушитель рушників на новий, додатково застрахувавши себе від всіляких несподіванок замовивши додатковий захист від блукаючих струмів і корозії від компанії «BAVEX». Водяні моделі, пошкоджені в результаті удару, також вимагають повноцінної заміни всього пристрою.

Виробничий брак

Що робити, якщо не збігаються технічні характеристики приладу і СО або системи ГВП? Єдиним рішенням стане покупка нового виробу. Коли протікає рушникосушка через брак, все вирішується шляхом заміни бракованого вироби.

Профілактика протікання:

Щоб на стиках або трубах не з’являлася текти, рекомендується купувати пристрої у перевірених постачальників.

Також слід постійно і правильно доглядати за рушникосушками в період відключення гарячого водопостачання. Не можна допускати утворення конденсату на поверхні, проводити чистку вироби абразивами. Після використання засобів для видалення накипу, обробляти поверхню розчином харчової соди.

Рушникосушка з нержавійки від компанії “BAVEX” – це гарантія ефективної та безперебійної роботи обладнання. Вся продукція компанії виготовлена за сучасними технологіями і забезпечує сушку білизни та обігрів ванної кімнати.

Leave your comment

three × 2 =