Підключення до стояка гарячого водопостачання: основні нюанси

Існують дві основні умови, які незмінно повинні дотримуватися при виборі схеми підключення до гарячої води рушникосушки.

Перша умова говорить, що ні в якому разі водяна рушникосушка не повинна перешкоджати циркуляції води в стояку або будь-яким чином її порушувати. Погодьтеся, що якщо це станеться, то ваші сусіди навряд чи будуть раді цьому і вже точно не скажуть вам “спасибі”.

Друга умова також стосується циркуляції води, але на цей раз не в стояку, а в самому радіаторі. Якщо її не буде, то відповідно пристрій не буде виконувати своїх функцій, а, отже, буде марним. Однак, не всі сушки підключаються однаково просто. Залежно від форми і конфігурації пристрою, підключення може бути, як простим, так і досить складним. Отже, давайте розберемося в основному принципі підключення сушарок для рушників.

Фахівці компанії Bavex постараються дати на все максимально чіткі і аргументовані відповіді на всі питання пов’язані з тим як купить водяные полотенцесушители с доставкой по Украине. Також експерти компанії розкажуть все про тонкощі установки даних агрегатів після їх придбання в интернет магазине компании Bavex.

Головний принцип підключення:

Істотної ролі не грає те, до якої мережі з теплоносієм буде підключатися ваш радіатор. Не має великого значення, це система централізованого опалення, система опалення в приватному будинку або система централізованої подачі гарячої води через загальний стояк і так далі.

Головне тут одне-загальна схема підключення приладу. Якщо в чому тут і є різниця, то виключно в сезонності. Гаряча вода в квартири подається постійно, а опалення як правило включається тільки під час опалювального сезону.

Загальна схема підключення рушникосушок через окремі труби
Загальна схема підключення рушникосушок через окремі труби

Загальна схема підключення рушникосушок через окремі труби.

Необхідно розуміти одне-сам по собі радіатор не споживає воду, він всього лише використовує гарячу воду в системі як теплоносій. Він просто відбирає частину її тепла для нагріву, завдяки чому і функціонує, тобто виконує свої основні функції, такі як:

 1. Обігрів ванної кімнати.
 2. Сушка білизни та рушників.

Однак, якщо прилад підключений до мережі опалення, то цілком резонно, що він буде враховуватися як система опалення при розрахунку плати за опалення квартири. В такому випадку, по суті він вже буде є частиною опалювальної системи (радіатор опалення).

Підключення проте в обох випадку проводитися через окремі спеціальні відводки. Підключення проводиться таким чином, щоб не порушити циркуляцію в самій системі до якої проводиться підключення.

Порядок підключення до стояка гарячого водопостачання стандартної класичної рушникосушки типу “змійка” (М – образна или S – образна рушникосушка)

Мало хто знає, але найперші сушарки для рушників, які були встановлені у ванних кімнатах, були не більше ніж вигнуті водопровідні труби зигзагоподібної форми. Причому при цьому вони не вважалися окремою деталлю, а були одним цілим зі стояком. Так, такі сушарки для рушників хоча і цілком справлялися зі своїми функціями, проте були мало естетичні.

Проте вони були досить ефективні, економічні, недорогі і не заважали циркуляції води в стояку. Трохи пізніше стали виготовляти рушникосушку як окремий елемент системи.

Варианты M - образного (S - образного) полотенцесушителя тип "Змейка" Слева вариант простой трубы (старый), справа новый вариант готового полотенцесушителя правильно подключенный к системе.

Варіанти M-образної (S – образної) рушникосушки типу “Змійка” зліва варіант простої труби (Старий), праворуч новий варіант готового сушителя для рушників правильно підключений до системи.

Які мінуси даного варіанту? Таких насправді два, не рахуючи нестачі з точки зору оригінальності та дизайну:

 1. В вразі виникнення течі або іншої несправністі, потребующій заміни или зняття сушки для ремонту, придейтся перекрывати увесь стояк, що погодьтеся, дуже незручно.
 1. Регулювати температуру прибору вам не вдасться, так як для цього не передбачено техничної можливості.

Незважаючи на гадану простоту підключення класичної рушникосушки типу “Змійка”, існує кілька критичних помилок при підключенні цього типу сушок:

 1. Установка радіатора через перехідники (фітинги) істотно звужують перетин труби. Чим більше таких з’єднань, тим більше буде порушена циркуляція, причому як в самому приладі, так і в стояку.
 1. Ситуація значно погіршується в разі установки до фітингів запірних кранів, які призначені для відсікання рушникосушки або регуляції його нагріву. У разі перекриття запірних кранів циркуляція в стояку припинитися повністю.
Варианты неправильного подключения: слева с помощью фитингов, справа с использованием фитингов и запорных кранов без установки байпаса.
Варианты неправильного подключения: слева с помощью фитингов, справа с использованием фитингов и запорных кранов без установки байпаса.

Варіанти неправильного підключення: зліва за допомогою фітингів, праворуч з використанням фітингів і запірних кранів без установки байпаса.

Для правильної реалізації схеми з кранами відсікання сушки, необхідна установка байпаса- спеціальної обхідної труби, яка при перекритті кранів на сушнику збереже циркуляцію води в стояку.

Варіанти байпаса для правильного підключення рушникосушки.
Варіанти байпаса для правильного підключення рушникосушки.

Варіанти байпаса для правильного підключення рушникосушки.

Вважається, що найкраще використовувати байпас звуженого типу, однак це насправді актуально тільки для рушникосушок великого розміру, який має велику кількість перекладин і полиць.

В інших випадках, цілком достатньо прямого не звуженого байпаса. Є ще одні невеликий “секрет” – для забезпечення кращої циркуляції водяної рушникосушки підключеної через байпас, найкраще надати трубах підключення невеликий ухил. Він буде практично непомітний: всього кілька градусів. Щоб забезпечити такий ухил, необхідно розташувати точки підключення на стояку трохи ширше ніж на сушарці.

Час не стоїть на місці. З розвитком дизайну, а також в процесі зростання попиту на нестандартні рішення при ремонті ванних кімнат, виникла необхідність розробки найрізноманітніших сушок. Вони відрізняються як за розмірами, так і за формами, конфігураціями, матеріалами виготовлення, дизайну і варіанту розташування (вертикальний або горизонтальний). Природно, що при цьому ситуація з підключенням істотно змінилася.

Схеми підключення рушникосушки типу «Сходи»

Якщо підключати змійовик можна як з використанням байпаса, так і без нього, то підключення рушникосушки типу “Сходи” проводитися тільки з використанням байпаса і ніяк інакше.

Який байпас використовувати, з за ужением або без нього, цілком залежить від варіанту підключення. Також це залежить від того, в якому напрямку здійснюється подача теплоносія. Труби підводки можуть мати діаметр, як і труби стояка, так і бути на один крок менше, і також підбираються в залежності від схеми підключення.

Основні правила підключення гарантують нормальну роботу пристрою такі:

 1. Труби підключення повинні мати діаметр не менш 25 мм по внутрішньому перетину. В ідеалі краще встановлювати труби більшого діаметру. Труби меншого діаметру можуть порушити циркуляцію в пристрої, в результаті сушарка буде гріти погано або не буде гріти взагалі.
 1. Якщо при підключенні водяної рушникосушки використовується сантехнічна фурнітура, як-то: згони, крани відсікання, куточки і т.д., то необхідно щоб дані пристрої в цілому не знижували мінімальний просвіт труби.
 1. При підключенні необхідно використовувати тільки рівні якісні труби відводів, які не мають горбів, западин, кривизни.
 1. Місця з’єднань зобов’язані знаходиться строго на одній осі.
 1. Прокладки, використовувані при підключенні рушник сушарки повинні бути якісні, бажано з фторопласту, так як вони повинні витримувати високу температуру і при цьому не деформуватися, і зберігати свої ущільнювальні властивості.
 1. Якщо здійснюється прихована прокладка підвідних труб (всередині стін в стробах), то вкрай бажано використовувати теплоізоляцію, таку як пенопластовая шкаралупа або пенопропіленовая трубка, або їм подібні. Істотно поліпшити ситуацію може навіть укладання труби в звичайному гофре. Для чого це потрібно? Крім того, що це знизить тепло втрати, це ще й також знизить тепловий коефіцієнт розширення труб. Також істотно це знизить таке явище як електрокорозія рушникосушки, а значить істотно збільшить термін його служби. З використанням теплоізоляції труб при підключенні, будь-який варіант підключення буде більш стабільним і якісним

Використовуйте при підключенні водяної рушникосушки тільки якісні термостійкі фторопластові прокладки!

Схема підключення рушникосушки: бічні відводи:

Полотенцесушители типа “Лестница” мають такі основні види підключення як:

 1. Бічне підключення.
 1. Діагональне підключення.

І той і інший спосіб досить ефективні незалежно від напрямку подачі теплоносія, а максимальне видалення від стояка до радіатора може становити не більше 4,5 метрів.

Особливу увагу при підключенні слід видалити тому факту, що труби підключення повинні йти під нахилом. Як правило нахил становить від 3 до 30 мм на метр труби, в тому випадку якщо труби підключення мають довжину від 2 метрів і більше. В цьому випадку нахил-обов’язкова умова підключення для забезпечення нормальної циркуляції в системі. Якщо труби коротше, то нахил можна не робити.

Для необхідності перекриття води в радіаторі або можливості регулювати його нагрів, встановлюються відсікають крани. При цьому необхідно вибирати крани, що мають просвіт не менший ніж просвіт труби підключення. Найкращий і найнадійніший варіант-кульові крани.

Зліва схема прямого бічного підключення, праворуч схема діагонального підключення рушникосушки типу " Сходи"
Зліва схема прямого бічного підключення, праворуч схема діагонального підключення рушникосушки типу ” Сходи”

Зліва схема прямого бічного підключення, праворуч схема діагонального підключення рушникосушки типу “Сходи”

В обох схемах підключення, як в прямій бічній, так і в діагональній, використовується прямий (незміщений) не має звуження байпас. Він необхідний для повноцінної роботи системи. У разі нижньої подачі води, то байпас обов’язково зобов’язаний бути того ж діаметру що і труби і не повинен мати зміщення. При верхній подачі байпас можна звузити на один крок.

Важливо пам’ятати, що при звуженому байпасі труби підведення повинні бути ідеально рівними. Всі місця з’єднань повинні знаходиться в одній площині, що в сукупності з перерахованими вище умовами гарантує належну працездатність системи.

Схеми бокового підключення

Якщо немає можливості переварювати відводи під рушникосушку від стояка, тобто можливість використовувати інші схеми підключення. Вони цілком працездатні при дотриманні нормального робочого тиску в системі, і при цьому не мають складної конфігурації.

Схеми бічного підключення рушникосушки
Схеми бічного підключення рушникосушки

Схеми бокового підключення рушникосушки.

Особливу увагу слід приділяти сантехнічної фурнітури. Необхідно вибирати фурнітуру урахуванням того, щоб вона не звужувала робочий просвіт і не порушувала циркуляцію теплоносія в системі. У запропонованих нижче схемах таке порушення може привести до фатальних для працездатності системи наслідків.

Ще одна умови для працездатності схеми-це довжина труб відведення не повинна перевищувати 2,5 метра. Схема розташована на малюнку праворуч працездатна тільки при верхній подачі води.

Схеми нижнього підключення рушникосушарки типу “Сходи”

Відразу варто відзначити, що варіант з нижньою подачею води є менш ефективним через більш повільної циркуляції води в пристрої.

Одним з необхідних умов установки радіатора для сушіння рушників з нижнім підключенням є монтаж спеціального пристрою для усунення можливих повітряних пробок. Такі можуть стати причиною припинення циркуляції води. Таким пристроєм може є так званий кран Маєвського або ж автоматичний клапан відведення повітря.

Єдиний плюс такого варіанту підключення полягає в тому, що труби підключення можна вести не в стінних стробах, а в підлозі і внизу стіни. Без прямої необхідності дана схема не рекомендується, з причини своєї меншої ефективності і можливих проблем в працездатності системи.

Схема підключення сушки з нижнім розташуванням висновків.

Існує три реально робочих варіантів монтажу сушителя для рушників з нижнім підведенням. Однак, у всіх трьох однаковою умовою працездатності схеми є розташування нижніх відводів нижче нижніх відводів самої рушникосушки.

Варто також врахувати той момент, що в разі підключення зі зміщеним і звуженим байпасом (малюнок по центру і праворуч), верхній відвід повинен розташовуватися нижче точки підключення. Це гарантує якісну роботу при нижній подачі. У разі верхньої подачі відводок можна робити вище.

Можливі схеми нижнього підключення сушки.
Можливі схеми нижнього підключення сушки.

Можливі схеми ніжнього підключення сушки.

Слід врахувати необхідність створити ухил труб підключення в сторону сушки. На один метр він становить від 3 до 30 мм, і необхідний для труб з довжиною більше 200 см.важлива умова – дані схеми підключення працюють тільки за умови, що сушка буде віддалена від стояка не більше ніж на 4,5 метра.

Неправильні і неробочі схеми підключення рушникосушки типу “Сходи”

Для наочності і недопущення помилок при монтажі рушникосушки, наведемо кілька можливих варіантів схем неправильного підключення, які приведуть або до нестабільної роботи системи, або до повної її не функціональності.

Такі схеми можуть бути тільки умовно робочими, в тому випадку якщо в системі буде створена штучна циркуляція. Наприклад, для цієї мети використовується циркуляційний насос. Однак, установка насоса, по-перше, сильно ускладнить і здорожить схему, а крім усього іншого створить проблеми у вигляді додаткових витрат і шуму при роботі системи.

Також можливі й інші помилки при підключенні. Ми розглядаємо найбільш поширені з них. Зупинимося докладніше на деяких з них. Якщо розглядати такі варіанти на малюнку (верхня ліва і центральна схеми), то тут ми бачимо штучні підйоми. Такі обов’язково будуть блокувати циркуляцію води в системі. Вгорі таких висновків буде накопичуватися повітря і перешкоджати руху води. Теоретично в даній ситуації може допомогти система для стравлювання повітря. Однак, все одно така схема буде погано працювати. Якщо підйом занадто великий, то можливо, що система для стравлювання повітря також не допоможе. Тиск в системі буде занадто мало для подолання такої перешкоди. У разі підвищення тиску в системі сушка почне працювати. При падінні тиску перестане нагріватися.

Неправильні схеми підключення рушникосушок
Неправильні схеми підключення рушникосушок

Неправильні схеми підключення рушникосушок

Дві інших схеми містять інші помилки. Перша помилка полягає в тому, що нижній відвід розташований вище точки підключення приладу. При такому підключенні система буде працювати нестабільно – при підвищенні тиску гріє, при зниженні – немає. (Верхній правий малюнок і нижній лівий)

Ще один помилковий варіант-це використання при бічному підключенні звуженого і зміщеного байпаса. В цьому випадку гарячої може виявитися тільки найближча до стояка стійка сушки через те, що циркуляція води починається через байпас. Вона не охоплює повністю рушникосушку, а тільки одну його стійку. Поперечини також в цьому випадку будуть нагріватися нерівномірно.

Встановлення терморегулятора

У всіх схемах підключення рушникосушок можуть бути встановлені терморегулятори. Його встановлюють за правилами після відсічного крана, не має значення після якого саме, подачі або зворотному.

Однак, слід враховувати той момент, що терморегулятор знижує циркуляцію, а, отже, його установка виправдана тільки для систем з високою функціональністю. Якщо ви встановите його на рушникосушку температура якого і так залишає бажати кращого, то цілком можливо, повністю перекриєте в ньому циркуляцію.

У даній ситуації можна знайти вихід шляхом установки терморегулятора більшого діаметру (на крок більше вашої труби). Встановити його потрібно за допомогою перехідників. Однак, слід розуміти, що хоча ця схема і вирішить ваші проблеми, більш складна конструкція буде, по-перше, більш дорогий, а по-друге менш надійною з точки зору протікання.

Не используйте в качестве терморегуляторов стандартные запорные краны. Для этой цели есть специальные краны, терморегуляторы, которые плавно могут регулировать циркуляцию воды в системе и созданы именно для этого.

Не використовуйте в якості терморегуляторів стандартні запірні крани. Для цієї мети є спеціальні крани, Терморегулятори, які плавно можуть регулювати циркуляцію води в системі і створені саме для цього.

Теперь самое главное – терморегулятор способен только снизить температуру в системе и, повысить ее он не в состоянии. Прежде чем установить его, подумайте, насколько целесообразна его установка. Реально такой элемент в системе необходим только если в вашей ванной слишком жарко, но как показывает практика, происходит это слишком редко.

Для чого необхідно заземлювати водяну рушникосушку?

Заземлення водяної рушникосушки досить дивне словосполучення. Якщо мова йде про електричний пристрій, тоді все зрозуміло – цього вимагають правила установки з міркувань безпеки поводження з електроприладами. А ось навіщо необхідно заземлювати звичайні водяні рушникосушки, багато хто не розуміє, і це цілком резонно. Однак, тим не менш, робити заземлення водяних рушникосушок можна і потрібно. Однак необхідно це абсолютно з інших причин ніж робити заземлення электричних рушникосушок.

Основною причиною для заземлення водяних сушок є зниження ефекту так званої електрокорозії. Як показує статистика несправностей, більшість випадків протікання радіаторів припадає саме на ті випадки, коли причиною протікання стає електрокорозія.

Саме по собі це явища хоча і малоприємно, але тим не менш цілком природно. Відбувається це в результаті того, що як правило при монтажі агрегатів в контакт входять кілька різноманітних металів і сплавів: наприклад, звичайна сталь, нержавіюча сталь, латунь і так далі.

Крім усього іншого при зварюванні виробів використовуються спеціальні електроди, склад яких також відрізняється від складу основної труби. Все це збуджує електрохімічні процеси, в результаті яких під дією малих струмів відбувається дисоціація, і в місцях з’єднань можлива поява течі через витончення стінок труб.

Звичайно, цей процес, як правило, йде досить повільно і займає не один рік. Найбільш схильні до електрокорозії латунні вироби, менш сушки з нержавійки. Повністю позбутися від такого явища як блукаючі струми неможливо. Крім електролізу навколо нас існує величезна кількість магнітних полів різної природи і всі вони можуть в тій чи іншій мірі породжувати явище блукаючих струмів. Однак протистояти їм можна, і для цієї мети можна використовувати заземлення водяної рушникосушки щоб максимально нейтралізувати їх згубний вплив на труби.

Правильна схема заземлення водяної рушникосушки
Правильна схема заземлення водяної рушникосушки

Правильна схема заземлення водяної рушникосушки:

Щоб заземлити рушникосушарку необхідно прикрутити або приварити до нього ізольований провід з внутрішнім перетином 2,5 мм. протилежний кінець дроту необхідно приєднати до спеціальної шини (колодці) заземлення.

З причини того, що провід заземлення буде мати більш низький опір в порівнянні з трубами, то струм потече по проводах заземлення а не по трубах, і процес електрокорозії буде багаторазово уповільнений або повністю зупинений.

Leave your comment

two × 5 =