Як підключити рушникосушку самостійно:

Чи складно це зробити своїми руками без залучення сторонніх фахівців? Як правильно підключити сушарку до системи централізованого опалення? Як і куди слід зробити два виходи опалювальних труб, якщо мова про приватному будинку або котеджі? Чи можна підключати до поліпропіленової труби алюмінієвий сушитель для рушників? На всі ці питання ми постараємося дати відповідь в цій статті.

Також ми нагадуємо, що компанія Bavex продає рушникосушку Сходи – Полиця за найвигіднішою в Україні вартістю.

Не знаєте, як правильно підключити рушникосушку?

Спеціалізований інтернет-магазин дасть кілька порад:

Отже, як правильно підключити рушникосушку? Перш за все, слід дотримати основоположний принцип: в один розтруб повинна надходити гаряча вода, а з іншого витікати.

Які існують правила підключення?

 1. Правило однакових матеріалів.

  Матеріали труби централізованого опалення та рушникосушки повинні бути однаковими. Тобто, з’єднання до стояка гарячої води має відбуватися за принципом сталь до сталі і латунь до латуні. При недотриманні цього правила в місцях з’єднання виникне ефект електролітичної корозії, що може привести до утворення протікання. Виняток становлять лише поліпропілен. Тому якщо неможливо виконати правило однакових матеріалів, необхідно використовувати поліпропіленовий перехідник. Перехідники, необов’язково пластикові, також застосовуються, якщо в квартирі не збігаються діаметрами труби стояка центрального опалення та рушникосушки.

 2. Правило нульової ваги.

  На місця з’єднання не повинна впливати ніяке навантаження, тому вся маса рушникосушки повинна рівномірно розподілена на підтримуючих штирях. Будь-який сушитель рушників, в т.ч., і електричний, виготовлений компанією Bavex, володіє повністю закритою системою кріплень, які не порушують естетичність зовнішнього вигляду пристроїв.

 3. Правило форми.

  Форма рушникосушки визначає способи його підключення. Так, у класичної форми “змійка” існує тільки один варіант – бічний. У сушителів, виготовлених у формі “сходи”, таких варіантів вже три: крім бічного ще вертикальний і діагональний.

 4. Правило підключення до центрального стояка.

  Якщо ви підключаєте сушитель рушників безпосередньо до центрального стояка, що проходить через всі поверхи під’їзду, тоді на пристрої не повинно бути запірних пристроїв.

Якщо у вас в будинку є бойлер, тоді ви можете підключити рушникосушку безпосередньо до водонагрівача. Правда, це можливо тільки з моделями з нижнім підключенням.

Компанія Bavex пропонує вузку рушникосушку водяну у найрізноманітніших формах виготовлення.

Важливий момент – як підключити рушникосушарку до стояка

Не пропустіть корисні поради!

Як підключити рушникосушарку до стояка центрального опалення? Адже в більшості випадків саме цей тип підключення і виконується власниками водяних сушарок рушників. Водяний сушитель підключається чотирма способами:

 1. Верхнє підключення до системи опалення. Вода пересувається по рушникосушці зверху вниз.
 2. Діагональне підключення аналогічно верхньому, тільки виходи до стояка розташовуються не на одній лінії. Висновки підключення розташовані в різних кутах пристрою. (Між ними можна провести діагональ, звідси і назва).
 3. Нижнє підключення – виходи розташовуються в нижніх точках пристрою, і через це вода по його розтрубах буде текти під тиском гарячої води з центрального стояка.
 4. Нижнє центральне – здвоєні виходи розташовуються внизу по центру сушарки.

Якими трубами найкраще підключати сушитель рушників? У багатоквартирних будинках, особливо, старої споруди, для центральних стояків використовувалися чавунні труби, тому приєднувати до них у ванній рушникосушки латунні або з нержавіючої сталі слід через пластикові перехідники.

Тепер перейдемо безпосередньо до особливостей монтажу.

 1. Перш за все, необхідно виконати виміри відстаней між входами в центральний стояк.
 2. З отриманих результатів слід і вибирати конкретну модель сушарки.
 3. Якщо ви робите заміну рушникосушки в опалювальний сезон, тоді перекрийте подачу води на старий пристрій. Якщо це технічно неможливо зробити, тоді заміну можна проводити тільки в літній сезон. В цей час з системи центрального опалення зливають воду.
 4. Демонтувати старий сушитель. Якщо він приварений до стояка, то вам доведеться його зрізати болгаркою.
 5. Перш, ніж встановити нову сушарку, визначте місця її кріплення і просвердлите там необхідні отвори.
 6. Ізолювати з’єднання найкраще за допомогою натуральних матеріалів, наприклад, за допомогою сантехнічного льону.

Компанія Bavex пропонує до продажу за найвигіднішою вартістю велику рушникосушку водяну.

Схема як підключити рушникосушку до гарячої води на сайті компанії ” Bavex”

Ми завжди готові Вам надати повну і кваліфіковану допомогу. Ми допоможемо підключити рушникосушку до гарячої води. На нашому сайті є типова схема підключення сушарки типу “Сходи” до ГВП, до стояка і до бойлера.

Leave your comment

18 + 18 =