Які водяні рушникосушки краще?

Какой полотенцесушитель лучше?
Яка рушникосушка краще?

Сьогодні на ринку рушникосушок вибір настільки великий, а пропозиція настільки різноманітно, що покупцеві часом дуже важко визначитися з вибором. Однак, якщо підходити до вибору рушникосушки правильно, то ця, на перший погляд непросте завдання вирішується досить просто.

Отже, як правильно підходити до вибору сушителя рушників для будинку, і які вимоги пред’являються виробам при виборі?

 1. Основним аспектом, який в першу чергу буде визначати те, які моделі сушок вам необхідно розглядати, а які ні:
 • розмір вашої ванної кімнати і параметри стіни, на якій повинен бути розміщений сам сушитель
 • розташування висновків під водяну рушникосушку, якщо такі вже є, а переробляти їх ви не плануєте.
 1. Не менш важливо продумати дизайн рушникосушки, щоб він добре поєднувався з вашим існуючим або проектним інтер’єром. Важливо враховувати форму і колір сушки.
 2. Практичні якості рушникосушки: кількість перекладин, Кількість поличок (якщо такі є), наявність виступаючих елементів і т. д., так як саме від цього залежить:
 • Наскільки зручно буде використовувати рушник (чи не заважають виступаючі частини)
 • Наскільки зручно використовувати рушникосушку (розташування перекладин і полиць) для розвішування рушників і білизни.
 • Наскільки просто буде доглядати за радіатором.
 1. Якісне виготовлення (матеріал, якість збірки, якість обробки поверхні, геометрія виробу і т. д.)

Тепер зупинимося докладніше на кожному з пунктів:

Розмір і конфігурація рушникосушки

Розміри водяної рушникосушки прямо пропорційно залежать від розмірів приміщення в якому його потрібно встановити. Чим більше ваша ванна, тим більший агрегат потрібно встановити. Саме потрібно, а можливо! Зверніть увагу, що основне призначення рушникосушки це Обігрів ванної кімнати і зниження вологості в приміщенні. Саме створення комфортної атмосфери, перешкода для розмноження цвілі і грибків – основне призначення, а ось сушка білизни і рушників всього лише додаткові можливості.

Чим більше приміщення ванної, тим більша рушникосушарка потрібна! Наступний момент-розмір, конфігурація і корисна площа стіни для розміщення сушителя.

Саме тут необхідно дивитися яку орієнтацію повинен мати радіатор-вертикальний або горизонтальний. Якщо стіна вузька, і на ній розміщені різні інші компоненти то слід звернути увагу на вертикальні варіанти, типу Сходи.

Якщо ширина стіни дозволяє, то варіант горизонтальної рушникосушки для вас буде максимально цікавий.

Далі слід подумати про висновки і підключенні. Якщо у вас вже готові стандартні висновки під стандартний сушитель, і ви не хочете нічого міняти, то найпростіше встановити просто класичну рушникосушку типу Змійовика, або так звану М – S – П – образну сушарку.

Якщо ж ви тільки плануєте зробити висновки або готові їх перенести, то тут ви обмежені тільки своєю фантазією і бюджетом.

Більш детально тема підключення рушникосушок різних конфігурацій висвітлена в статті «Як правильно підключити рушникосушку до стояку ГВП».

Полотенцесушитель конфигурация
Рушникосушка конфігурація

Дизайн рушникосушки

Безсумнівно, важливий момент. Колір, форма, конфігурація, стиль, зовнішній вигляд… але ось питання, наскільки він важливий з точки зору практичності і зручності використання?

Уявіть собі рушникосушку у формі їжака або ялинки, або радатор з перекладинами, видатними в сторони на різну довжину. Представили? Стильно,цікаво і незвично з точки зору дизайну? Безсумнівно, а ось з точки зору зручності використання і практичності просто жах! Думаєте, що насправді немає таких сушок? Є, причому чимало! Пройдіться по магазинах, переконайтеся самі. Втім, а правда, чи варто? Якщо ви дійсно хочете купити якісну, красиву, стильну і надійну сушку – то це до нас! Компаніі BAVEX дійсно є що вам запропонувати!

Полотенцесушители водяные BAVEX из нержавейки
Рушникосушки водяні BAVEX з нержавійки

Практичні якості рушникосушок

Як ми вже писали раніше, ситуація з практичністю радіаторів для ванної часом йде далеко не кращим чином. А це один з найбільш важливих моментів. Чим більше перекладин і полиць на рушникосушці тим більше корисної площі він має. Тим краще його здатності до тепловіддачі та опалення. Ну, і звичайно, тим більше речей можна сушити на ньому. Крім того, не варто забувати, що рушникосушка, як і інші сантехнічні вироби, потребують певного роду догляді. Поверхня рушникосушки особливо в періоди відсутності опалення або гарячого водопостачання в літній період, через підвищену вологість може покриватися конденсатом. Конденсат є фактором, який може завдати шкоди рушниксушарці, а, отже, його необхідно вчасно видаляти і насухо протирати поверхню. Якщо на радіаторі багато виступаючих деталей, місць важкодоступних, то саме в них, куди вам буде важко дістатися, можливий розвиток корозійних процесів. Це важливо враховувати при покупці.

Якість збірки радіатора

Отже, ми наблизилися до останнього пункту за списком, але, напевно, найпершому за значенням. Якість виготовлення рушникосушки. Від цього залежить практично все: і то як довго прослужить Вам виріб, і то чи не виникне у вас аварійних ситуацій, і то наскільки вигідна для вас буде покупка.

Основою будь-якого сушителя є той матеріал, з якого він виготовлений.

Існує безліч матеріалів, які використовуються виробниками для виготовлення радіаторів. Всі вони мають свої переваги і недоліки. Розглянемо деякі, найпопулярніші з них:

 • Нержавіюча сталь
 • Латунь
 • Мідь
 • Чорний метал

Чорний метал

Якщо говорити про чорний метал, то він вигідний тільки з точки зору дешевизни. Однак, такий матеріал недовговічний. Вироби з нього не відрізняються високою надійність, так як схильні до всіх видів корозії, і особливо електрокорозії. Найчастіше вироби зі звичайної сталі мають лакофарбове покриття, яке і покликане не тільки підвищити естетичні характеристики приладу, але і його захисні властивості. Однак, навіть найнадійніші лакофарбові покриття з часом втрачають свої властивості і в них виникають мікродефекти, які в свою чергу тягнуть за собою порушення цілісності самого виробу.

Трубы из черного металла
Труби из чорного металу

Латунь

Латунь є досить непоганим матеріалом для виготовлення рушникосушки. Такі вироби надійні, стійкі до більшості видів корозії, довговічні. Також латунні радіатори мають високу тепловіддачу. Однак, вони також не позбавлені недоліків. До таких можна віднести:

 • Відносно висока вартість
 • Витратний і трудомісткий технологічний процес пов’язаний з фізичними властивостями латуні
 • Необхідність нанесення захисного покриття з хрому для додання високо естетичного зовнішнього вигляду і захисту поверхні від можливих механічних і корозійних пошкоджень.
Трубы латунные
Труби латунні

Мідь

Чи не найкращий матеріал для створення будь-яких радіаторів, в тому числі і рушникосушок. Висока надійність і корозійна стійкість, висока тепловіддача, прекрасний зовнішній вигляд. З недоліків необхідно відзначити:

 • Дуже высока вартість
 • Дуже дорогий процес виготовлення
 • Специфічний догляд за поверхнею
Трубы медные
Труби мідні

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь на сьогодні є чи не найкращою альтернативою всім матеріалам для виготовлення сушителів для рушників. Чому?

Переваги нержавіючої сталі:

 • Висока надійність
 • Висока стійкість до всіх видів корозії, включаючи електрокорозію
 • Висока тепловіддача
 • Високо естетичний зовнішній вигляд
 • Менш дорогий, менш трудомісткий і менш енерговитратний процес виробництва в порівнянні з міддю і латунню
 • Можливість виготовити рушникосушку практично будь-якої форми і конфігурації
 • Невисока вартість

Здавалося б, що у даного матеріалу немає недоліків, і це дійсно було б так, якби не одне «але».

При виготовленні рушникосушок з нержавіючої сталі, або просто нержавійки, мають значення два основні чинники:

 1. Марка нержавіючої сталі
 2. Товщина стінок колектора
Трубы нержавейка
Труби нержавійка

На жаль, багато виробників рушникосушок саме на цьому і економлять. Яким чином? В основному недобросовісні виробники використовують дешеві марки нержавіючої сталі. Це найчастіше труба китайського виробництва, що не відрізняється високою якістю. Крім того, що сама сталь, з якої виготовлені дані труби має сумнівну якість, товщина стін залишає бажати кращого. Часто труби рушникосушок мають товщину менше 1,5 мм. нерідко можна на ринку зустріти екземпляри з товщиною труби колектора 1 мм і навіть 0,5 мм. В такому випадку говорити про надійність вироби взагалі не представляється можливим. Як визначити, що сушка виготовлена з тонкостінної труби? Насправді досить просто: якісний радіатор не може бути легким. Середня вага якісного виробу з труби з товщиною стінки в 2 мм, яку використовує у виробництві рушникосушарок компанія BAVEX близько 5 кг. тому варто врахувати, якшо рушникосушка з нержавійки занадто легка, це скоріше за все говорить про те, що вона зроблена з неякісної труби.

Компанія BAVEX у виробництві своєї продукції використовує аустенітну (харчову) нержавіючу сталеву трубу з товщиною стінки 2 мм.даний вид труби є високо надійним і стійким до будь-яких видів корозії, в тому числі і до електрокорозії.

Геометрія рушникосушки

Наступний момент, на який слід звернути увагу, це геометрія вироби. Якщо геометрія рушникосушки не ідеально дотримана, то обов’язково виникнуть проблеми з його установкою. Що стосується рушникосушок торгової марки BAVEX, то тут геометрія дотримана максимально, і проблем з монтажем у вас не буде точно.

Геометрия полотенцесушителя
Геометрія рушникосушки

Зварні з’єднання рушникосушки

Для складання рушникосушки з окремих компонентів використовується зварювання. Компанія BAVEX використовує аргонове зварювання. Таким чином забезпечується не тільки надійне зварне з’єднання всіх компонентів, але і додатковий захист від протікання. Як відомо, саме зварні шви є найбільш вразливими місцями рушникосушок. Особливо це стосується електрокорозії. Через те, що труба і зварений шов мають різні хімічні склади металу, в процесі експлуатації виробу під впливом надслабких електричних струмів, які незмінно присутні у водопровідних мережах відбувається процес дисоціації (електролізу).

Сварной шов
Зварний шов

В результаті цього впливу на зварні шви протягом тривалого часу, метал коррозирует і може порушитися цілісність шва. Щоб цього не відбувалося, зварений шов рушникосушки від ТМ BAVEX має внутрішній “валик”, який надійно захищає від течі. Крім того, можна замовити додатково захист від електрокорозії, яка виконується за допомогою нанесення на внутрішню сторону труби спеціального напилення, з подальшим покриттям захисним лаком. Такий захист гарантує 100% захист від електрокорозії.

Течь полотенцесушителя
Тічь рушникосушки
Течь полотенцесушителя по сварному шву
Тічь рушникосушки по зварному шву

Полірування рушникосушки

Наступний найважливіший момент – полірування. Полірування, це не просто надання готовому виробу високо естетичного зовнішнього вигляду. Це в першу чергу надійний захист поверхні від пошкоджень і зручність догляду за виробом. Якщо полірування виконується неякісно, то на поверхні залишаються нерівності, подряпини та інші дефекти, які сприятимуть проникненню в структуру матеріалу агресивних середовищ, що викликають корозію. Чим краще відполірована труба і зварні з’єднання на радиаторі, тим він надійніше, довговічніше і красивіше. Компанія BAVEX для полірування своїх виробів використовує плазмовий метод. Завдяки цьому всі вироби мають практично ідеально відполіровану поверхню, в чому вже мали можливість переконатися десятки тисяч покупців, як у нас в країні, так і за кордоном.

Водяной полотенцесушитель Стан BAVEX - идеальная полировка!
Водяна рушникосушка Стан BAVEX – ідеальна поліровка!

Вартість рушникосушки

Тепер ми підійшли чи не до найболючішого аспекту при виборі рушникосушок, який актуальний для більшості покупців. Бажання заощадити цілком зрозуміло, і притаманне всім покупцям. Не всі готові платити високу ціну за рушникосушку адже найчастіше сімейний бюджет не такий великий, а ремонт сьогодні задоволення не з дешевих. Саме тому більшість покупців вже не віддають пріоритет при виборі імпортним зразкам. Причин багато: і ціни, як правило, досить високі, і якість тут не гарантовано. Високий ризик дорого купити продукцію низької якості. Саме тому все більше покупців сьогодні орієнтовані на вітчизняну продукцію. Це правильно не тільки тому, що таким чином підтримується вітчизняний виробник і економіка нашої країни. Причин зробити такий вибір чимало. І більш високу якість, і більш низькі ціни, і гарантія від виробника.

Компанія BAVEX на всю свою продукцію дає повну гарантію від виробника, а ціни на водяні рушникосушки з нержавійки вас приємно здивують. Виходячи зі співвідношення “ціна-якість”, тут якість значно вище ціни. Якщо ви хочете заощадити, то зробіть це розумно, і купіть водяну рушникосушарку з нержавійки від торгової марки BAVEX. Широкий модельний ряд, класичні та дизайнерські моделі, висока якість матеріалів і виготовлення, відмінний дизайн і низькі ціни – ось відмінна риса всіх рушникосушок від торгової марки BAVEX.

Leave your comment

9 + 16 =